Caisteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka cookies

UKS Mosir Jasło - Judo

Dziś jest: środa 06.12.2023

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

ZAPISY NA JUDO

« Aktualności   213   29 sierpnia 2023

„Judo to nieustająca lekcja życia”

W naszym Klubie  praca z dziećmi i młodzieżą trwa przez cały rok, dzieci chcą doskonalić swoje umiejętności związane z judo. Coraz więcej dzieci  zapisuje się do poszczególnych grup . Nie chcemy, by marnowały się sportowe talenty, chcemy wszystkim dać możliwość od najmłodszych lat trenować  w naszym Klubie.  Działalność Klubu jest wspaniałą ofertą dla dzieci i młodzieży, propagującą aktywny i zdrowy styl życia, sportowy sposób spędzania wolnego czasu

Na treningach i w naszych sercach  zawsze przyświecają nam najważniejsze wartości i zasady judo: Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego, Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku, Ustąp aby zwyciężyć.

Przy wsparciu rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz sponsorów  pokonujemy codzienne wyrzeczenia, porażki aby osiągnąć zamierzony cel. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że  wszystko co osiągamy  to osiągamy wspólnie. Razem podczas treningów, zabawy, wspólnych wyjazdów, zawodów. Zawsze pamiętamy sport, uśmiech, zabawa, przyjaźń.

Grono tych najmłodszych sportowców  naszej „ Judockiej Rodziny”, ciągle się rozrasta. Co roku poznajemy cudownych adeptów, którzy z wielkim zaangażowaniem i zapałem dołączają do nas. Jest to wspaniałe bo należy pamiętać: „ na początku będą Cię pytać, po co to robisz?…później będą pytać jak to zrobiłeś?”.

Pamiętajmy „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały Świat”.

Działając od dziewietnastu lat sekcja judo UKS „MOSiR” Jasło odnosi sukcesy sportowe na arenie województwa, kraju i zagranicą.  Do największych sukcesów naszej sekcji należy zaliczyć zdobycie dwunastu medali na Mistrzostwach Polskich, jak również zdobycie ponad 1000 medali na zawodach wojewódzkich i makroregionalnych przez naszych zawodników. Nasza młodzież również zdobywa czołowe lokaty na wielu zawodach międzynarodowych. W sekcji judo obecnie trenuje około 120 zawodników i zawodniczek.   Nasi zawodnicy zostają powoływani do Kadry Polski.

            Jesteśmy  organizatorami obozów zimowych i letnich. Obozy  mają na celu popularyzowanie innych sportów, jak np. narciarstwa, jazdy na łyżwach oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Podstawą było przeciwdziałanie szerzeniu się złych postaw: alkoholizmowi i narkomani poprzez organizowanie zajęć i pogadanek nawiązujących do zdrowego, sportowego spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży. Wspólna integracja członków poprzez wspólne spędzanie czasu na Świeżym powietrzu i poza nim, jak i wzajemna pomoc w codziennym życiu obozowym pozwoliła nam również na zintegrowanie dzieci z mniej zamożnych rodzin, pomogła w budowaniu poczucia własnej wartości i postaw moralnych takich jak: odpowiedzialność za siebie i swoje postępki, jak i odpowiedzialność za cały team – solidarna odpowiedzialność. Przynależność do grupy sportowców dodatkowo pozwoliła wyzwolić postawę zdrowego trybu życia i myślenia. Ponadto nasze obozy  miały za zadanie przeciwdziałać często nadużywanym w szkołach zwolnieniom lekarskim  z lekcji WF, poprzez szerzenie postawy: więcej sportu na świeżym powietrzu, więcej zabawy to więcej zdrowia fizycznego i psychicznego w okresie zimowym i nie tylko.

Na skróty

Znajdź nas na

Facebooku

YouTube

Patroni medialni

JaslonetiTVPmiastojaslo.pl

Sponsorzy:

APS DataSpołemMPMMGM ReklamyHABYSGrubcioMosirMiasto JasłoPIZZERIA AZYLSKAT-POLINNWEBAPS DataSpołemMPMMGM ReklamyHABYSGrubcioMosirMiasto JasłoPIZZERIA AZYLSKAT-POLINNWEB

do góry